Rozlučka

12.01.2017 napsal Jaromír Červenka


Milí přátelé a příznivci (poctivého cestovatelského) focení... Rozlučka

Všem z Vás (a jak vidím výše, nebylo vás zrovna málo), kteří jste po dlouhé čtyři roky četli mé foto-recenze a příspěvky k soutěži, chci poděkovat za trpělivost s mým stylem psaní i úhlem vidění v průběhu posuzování momentálně dostupné fotografické tvorby. Bylo mi ctí, radostí i "vepřovými hody" - jak praví kterýsi klasik!

V právě začínajícím roce 2017 mne již ovšem ve zdejších komentářích vystřídá někdo jiný, možná dokonce o "fotochlup" erudovanější - což bude jistě ku prospěchu věci. Změna je život, jak všichni víme - každopádně Vy, přátelé, foťte dál, jako o život, ...a snad i trochu kvůli mně, dbejte na pěknou kompozici (a to i v životě, půjde-li to).

Mejte se tedy i nadále fajn a buďte zdrávi, co to dá!

KONEC HLÁŠENÍ (srdečně zdraví váš - míra červenka)  


Jaromír Červenka

Nezávislý novinář, fotograf a cestovatel, milovník krásných knih a bývalý pražský antikvář, který během života prošel mnoha manuálními profesemi a cestou potkal (jak jinak) řadu více než zajímavých osobností. Nejspíš i díky tomu získal inspiraci a touhu k poznávání nových míst. Po dlouhé vynucené předrevoluční pauze se mohl konečně znovu vydat na cesty - tentokrát jasným směrem - do Asie. Právě tady pak našel i spoustu odpovědí na stále se vracející otázky a mohl se zblízka dotknout podstaty mnoha exotických obyčejů i prastarých místních tradic. Autor se dlouhodobě zabývá barevnou ale i č/b fotografií, publikuje v řadě časopisů, vydává cestopisnou literaturu i beletrii - nicméně nejraději tráví čas psaním knížek a naukových textů pro děti. V současnosti už má na kontě víc, jak dvě desítky titulů…

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative